رییس سازمان غذا و دارو: توسعه بخش خصوصی سیاست دولت یازدهم است ساوه - ایرنا - معا

رییس سازمان غذا و دارو: توسعه بخش خصوصی سیاست دولت یازدهم است ساوه - ایرنا - معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فقط از شرکت های وابسته دولتی حمایت نمی کنیم، گفت: توسعه بخش خصوصی از سیاست های دولت یازدهم است.

 

رسول دیناروند روز پنجشنبه در مراسم افتتاح خط تولید 12 قلم داروی جنرال در شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه،افزود: این شرکت تلاش دارد استانداردهای ملی و بین المللی را رعایت کرده و با همپیمانان خارجی خود رقابت کند. 

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت و شخص وزیر از بخش خصوصی حمایت می کنند. 

دیناروند تصریح کرد: اگر مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد و تفاهم بین المللی با کشورهای متخاصم ایجاد شود قطعا برای شرکت های بین المللی و شرکت های ایرانی یک فرصت تاریخی خواهد بود. 

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ایران جمعیت زیادی دارد، افزود: کشور ما دارای ثروت و نیروی انسانی با مهارت است و با وجود جدی بودن تحریم ها، موفقیت ها و دستاوردهای ما بالا است. 

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای و نگارش تفاهم نامه در این زمینه، ابراز امیدواری کرد در این فرصت تاریخی، توسعه، رفاه و پیشرفت بیشتر کشور را شاهد باشیم. ** سرانه مصرف دارو برای هر ایرانی 52 دلار 

رییس سازمان غذا و دارو گفت: آمارهای سال 93 نشان می دهد سرانه مصرف دارو برای هر ایرانی 52 دلار است که این رقم در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار پایین است. 

وی با بیان اینکه امکان تولید در بازار وجود دارد، گفت: برای تولید برندهای معتبر بین المللی در داخل کشور از روش های قیمت گذاری مقایسه ای استفاده می کنیم و برای شرکت هایی که اولین بار در کشور دارو تولید می کنند، فرصت انحصار داده می شود. 

وی در خصوص سیاست های حمایتی دولت نیز گفت: سیاست های حمایتی دولت از بیماران همچنان وجود دارد؛ به طوری که اکنون همه مردم ایران تحت پوشش بیمه هستند. 

به گفته وی در سال گذشته 9 میلیون ایرانی فاقد بیمه بودند، اما اکنون همه این افراد تحت پوشش بیمه هستند. بنابراین دسترسی مردم به خدمات دارویی فراهم است. 

دیناروند گفت: در سال گذشته مبلغ دو هزار میلیارد تومان از بیمارانی که داروهای گران قیمت مصرف می کردند، حمایت کرده ایم. 

معاون وزیر بهداشت در ادامه گفت: امروز با افتتاح خط تولید 12 قلم دارو در شرکت بهسامان، برای 70 نفر اشتغال زایی شد، اما قطعا بر تعداد نیروی انسانی این مجموعه افزوده خواهد شد و این کار باقیات صالحات است. 

وی با بیان اینکه کشور ما بیش از شعار به تلاش برای پیشرفت نیاز دارد، به توانایی های موجود در این زمینه اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی که زیرساخت های این پیشرفت را تشکیل می دهد، موجود است. 

دیناروند ادامه داد: شرکت بهسامان تولید قصد دارد تحت لیسانس فعالیت کند. هرچند این کارخانه ای کوچک است اما ظرفیت توسعه را دارد. 

در پایان این جلسه رییس سازمان غذا و دارو به سوالات میهمانان خارجی در خصوص صنعت دارو در ایران پاسخ داد.ک/3 

6012/3005

 

 
انتهای پیام /* 
/ 1 نظر / 22 بازدید
نیلوفر

وبتون بيسته خيلي از سايتتون خوشم اومد