انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است‌

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است تاکید کرد: اگر می خواهیم کشور پیشرفت کند بدون شک باید انسان سالم و تندرست داشته باشیم.
به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی در همایش ورزش،‌ بهداشت و سلامت که صبح امروز در پارک خورشید مشهد برگزار شد، گفت: بیماری فشار خون یک بیماری ناشناخته است که باعث بروز سکته‌های مغزی در انسان می‌شود.
وی افزود: سکته علت بیش از ۵۰ درصد مرگ و میر در ایران است که ۳۵ درصد این سکته ها را سکته‌های قلبی و ۴۷ درصد را سکته‌های مغزی شامل می‌شود.
دکتر هاشمی ادامه داد: در ایران سه تا چهار برابر میزان معمول نمک مصرف می‌شود که باعث بیماری های متعدد و افزایش احتمال سکته می‌گردد.
وی با بیان اینکه تحرک یکی از نیازهای امروز ایرانی ها است گفت: انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است و اگر می خواهیم کشور پیشرفت کند بدون شک باید انسان سالم و تندرست داشته باشیم، حتی برای عبادت هم باید انسان تندرست و بانشاط باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی میانگین عمر در ایران ۵۵ سال بود که این رقم امروز به ۷۳ سال رسیده است.
دکتر هاشمی در پایان گفت: همه باید به سلامت خود اهمیت بدهند و دولت هم تلاش خواهد کرد تا با ممنوع کردن محصولات غذایی مضر باعث ارتقای سلامت مردم شود.
/ 0 نظر / 30 بازدید