18واحد صنفی عرضه دخانیات در ساوه به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

  ساوه- ایرنا- رییس اتاق اصناف شهرستان ساوه گفت: 18 واحد صنفی عرضه کننده دخانیات و قلیان در این شهرستان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

 

مرتضی سعیدی در دومین نشست گروه کاری سلامت و امنیت غذایی افزود: این واحدها در گشت مشترک این اتاق با ادارات صنعت، معدن و تجارت، اماکن، تعزیرات و مرکز بهداشت، شناسایی و 11 واحد قهوه خانه نیز مهر و موم شدند. 

رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز در این نشست گفت: پایین آمدن سن مصرف دخانیات به ویژه قلیان در کشور زمینه ایجاد بیماری های قلبی و عروقی، عوارض و صدمات روحی و روانی را در بین خانواده ها افزایش داده است. 

جلیل کوهپایه زاده اصفهانی افزود: وجود مواد شیمیایی و سموم در ترکیب دود دخانیات، مخاطرات و تهدیدات بسیاری را برای سلامتی به همراه دارد. 

وی بیان کرد: قلیان به عنوان عاملی که سلامت مصرف کننده و اطرافیان را به خطر می اندازد در افزایش سرطان نیز موثر است.

ممنوعیت صدور هرگونه پروانه کسب جدید عرضه قلیان، ممنوعیت تمدید پروانه کسب جهت واحدهای سفره خانه و قهوه خانه های سنتی، مهر و موم کلیه مراکز فاقد پروانه کسب، ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها، تالارها، کافی شاپ ها و همچنین پیگیری ویژه عرضه این مواد در اطراف مدارس، ممنوعیت عرضه و استعمال قلیان در کلیه پارک ها از جمله مصوبات این جلسه بود. 

همچنین در این نشست مصوباتی در خصوص پیشگیری از بیماری های منتقله از آب و غذا شامل آهک پاشی جداول و شستشوی آنها، تامین صابون مایع سرویس های بهداشتی پارک ها و اماکن عمومی، نصب کانکس عرضه یخ بهداشتی در ورودی و خروجی شهر توسط اداره آب و فاضلاب روستایی و بازدیدهای مشترک از واحدهای تولید لبنیات سنتی مطرح شد.ک/1 

1955/6012

/ 1 نظر / 25 بازدید
نیلوفر

اگر كسي با اطمينان به سمت روياهايش به پيش برود و بكوشد تا آنچنان زندگي كند كه هميشه تصورش را كرده است، با چنان موفقيتي به آنها خواهد رسيد كه در زمانهاي عادي، دست نايافتني به نظر مي رسد.((هنري تورئو))