آمار ازدواج در ساوه 10 درصد کاهش یافت ساوه-

آمار ازدواج در ساوه 10 درصد کاهش یافت ساوه- ایرنا- رییس اداره ثبت احوال ساوه از کاهش 10 درصدی ازدواج در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد.

 

'عبدالرضا کریمی' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد وقایع ازدواج در این شهرستان از یک هزار و 264 مورد در شش ماه نخست سال گذشته به یک هزار و 126 واقعه کاهش یافت. 

وی بیان کرد: این در حالی است که میزان طلاق از 273 مورد در شش ماه نخست پارسال به 278 واقعه در مدت مشابه سال جاری افزایش یافت. 

رییس اداره ثبت احوال ساوه گفت: همچنین در این مدت دو هزار و 96 واقعه ولادت در این شهرستان به ثبت رسید که این تعداد موالید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش داشت. 

کریمی افزود: تعداد واقعه وفات نیز نیمه نخست امسال در این شهرستان از 575 مورد در سال گذشته به 596 واقعه در شش ماه نخست سال جاری افزایش یافته است. 

وی ابراز امیدواری کرد : با توجه به سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری شاهد افزایش جمعیت در این شهرستان باشیم . 

کریمی ادامه داد: تحکیم بنیان خانواده ها بویژه کاهش طلاق و ایجاد شرایط مناسب برای ازدواج جوانان نیازمند برنامه ریزی جدی مسوولان مربوطه است. 

به گفته وی، هم اکنون با بهره گیری از خدمات الکترونیکی، ثبت وقایع ی به ویژه صدور شناسنامه نوزاد و ثبت وفات به طور مکانیزه با کمترین زمان در این مرکز انجام می شود.ک/3 

/ 1 نظر / 19 بازدید
سی سیب

سلام _ !!!!!!!